שלבים בסיסיים להפשרת קרקע חקלאית

אהבת? דרג!

הפשרה של קרקע חקלאית היא תהליך אשר בו גופים שונים במדינה מתכננים ומובילים הסבה של קרקעות חקלאיות לקרקעות עם אפשרות לבנייה. "מדובר בתהליך שמעלה את ערך הקרקע המתוכננת להסבה בעשרות אחוזים, "מספרים בצוות האתר של גאו נדל"ן. זו הסיבה שהיא מהווה יעד מבוקש עבור השקעות נדל"ן.

תהליך ארוך אך משתלם. גאו נדל"ן.

תהליך ארוך אך משתלם. גאו נדל"ן.

כל קרקע חקלאית שמוצעת לרכישה כוללת שטחי טבע בלתי מעובדים ואילו אנשים אשר מעוניינים לשנות את ייעודה נדרשים לאישור של ועדה לשמירת קרקע חקלאית (ולק"ח).

ביצוע בדיקה של תמ"א 35 – תוכנית מתאר ארצית של המועצה הארצית לתכנון ובנייה, היא משמשת  כסמכות העליונה מבין גופי התכנון במדינה. הבדיקה מתייחסת לתכנון העתידי של שטחי מדינה, ומאשרת לגופי תכנון להפשיר קרקעות חקלאיות לצרכי בנייה.

קבלת אישורים מגופים שונים – המועצה הארצית לתכנון ובנייה, ועדות מחוזיות ומקומיות לתכנון ובנייה, משרד הפנים, משרד השיכון ומנהל מקרקעי ישראל.

הפקעות קרקעות – המדינה רשאית להפקיע עד 40% משטח קרקע חקלאית מופשרת, לטובת הקמת שטחים ציבוריים כמו כבישים או מבנים ציבוריים.

מיסים – על קרקע חקלאית ששונה ייעודה חלים מיסים בדמות מס שבח, מיסי רכישה בשיעור של כ-5% מערך הרכישה, ותשלום עבור עלויות הפיתוח.

אלן הם השלבים הבסיסיים על מנת להפשיר קרקע חקלאית, "במקרים מסוימים יהיה צורך בצעדים נוספים, תלוי בקרקע ובסביבתה", מסבירים נציגי גאו נדל"ן.

על אודות צוות האתר - גאו נדלן

חברת גאו נדל"ן מספקת שירותים מקצועיים בתחום הנדל"ן, בין היתר: קרקעות בתהליכי הפשרה אחרונים, קרקעות לשינוי ייעוד, איתור קרקעות ובנייה ויזמות.
פורסם בקטגוריה הפשרת קרקע חקלאית, מאמרים, קרקע חקלאית, קרקע לשינוי ייעוד, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.