למה כדאי להשקיע בעתודות קרקע אחרונות לבנייה?

אהבת? דרג!

מחירי הנדל"ן הגבוהים מאתגרים את מרבית האנשים שרוצים להשקיע בנדל"ן. לאור המצב, לא כל מי שרוצה יכול לעשות זאת ונדרש הון עצמי יחסית גבוה. עם זאת, חברת גאו נדל"ן מאפשרת גם למי שבבעלותו הון עצמי נמוך יחסית להשקיע בנדל"ן ובכל זאת לאפשר לכסף ליהנות מהתשואה הגבוהה בשוק.

חוף התכלת בהרצליה – אחת עתודות הקרקע האחרונות לבנייה באזור

חוף התכלת בהרצליה – אחת עתודות הקרקע האחרונות לבנייה באזור

חוף התכלת בהרצליה – אחת עתודות הקרקע האחרונות לבנייה באזור

זאת ניתן לעשות על ידי השקעה בקרקע חקלאית, שיכולה להתחיל בהון עצמי נמוך וככל שהזמן עובר, ערכה עולה ועולה וכך גם התשואה על הנכס. במיוחד נכון הדבר כאשר מדובר על קרקעות שהן חלק מעתודות קרקע אחרונות לבנייה.

מהי עתודת קרקע אחרונה לבנייה?

עקב עליית המחירים ומצוקת הדיור הקיימת שנוצרת מביקוש גבוה והיצע נמוך, מנהל מקרקעי ישראל והוועדות המחוזיות לתכנון ובנייה עושות הרבה מאמצים על מנת לשנות ייעודים של קרקעות ולהסב אותם למגורים – מה שמכונה הפשרת קרקע חקלאית. ההפשרה יכולה להימשך זמן מה, אך לאחריה מקבלים היתרי בנייה ומתחילים לבנות שכונות חדשות.

בדרך כלל ירצו המוסדות והעוסקים בדבר להפשיר את הקרקעות שסמוכות לאזורי בנייה כמו שולי הערים ויכוונו אל קרקעות שכאלה שנקראות עתודות בנייה. המושג עתודות אחרונות מתייחס אל שטחי קרקע מצומצמים מכורח תנאים פיזיים, שמאפשרות את הקמת השכונה אחרונה בעיר, מפני שלמעשה, אין לה יותר לאן להתרחב.

קרקע להשקעה רחובות

קרקע להשקעה רחובות

סבירות גבוהה להפשרה וביקוש גבוה

בגלל שלא יהיו עוד עתודות קרקע לבנייה, ההשקעה בעתודה האחרונה יכולה לייצר תשואה גבוהה. הסיבה לכך היא קודם כל הסבירות הגבוהה שהקרקע תופשר והשנייה היא הביקוש הגבוה.

  • סבירות גבוהה להפשרה – לעתודה אחרונה לבנייה יש סיכוי גבוה להיות מופשרת ובהקדם האפשרי, עקב מצוקת הדיור שקיימת בישראל. במיוחד נכון הדבר כאשר מדובר בשולי הערים, שם נעשים הרבה מאוד מאמצים להפשיר את הקרקע. על כן, השקעה מוקדמת בעתודה אחרונה לבנייה, תעלה את הרווח ואת התשואה שירוויח המשקיע.
  • ביקוש גבוה – בערים כמו חולון, רחובות, תל אביב, קרית אונו ועוד, יש ביקוש גבוה מאוד למגורים. העתודות האחרונות לבנייה שם יהיו הימור בסיכון נמוך מאוד, מפני שישנה סבירות גבוהה שיפשירו את הקרקע ושיבנו עליה יחידות דיור.

חברת גאו נדל"ן מציעה לכם להשקיע בעתודות קרקע אחרונות לבנייה ברחבי הארץ. לפרטים היכנסו גאו נדלן

על אודות צוות האתר - גאו נדלן

חברת גאו נדל"ן מספקת שירותים מקצועיים בתחום הנדל"ן, בין היתר: קרקעות בתהליכי הפשרה אחרונים, קרקעות לשינוי ייעוד, איתור קרקעות ובנייה ויזמות.
פורסם בקטגוריה מאמרים, קרקע חקלאית, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.